DexShell využívá pro své produkty řadu materiálů v různých tloušťkách a provedení (např. froté), které se napříč produkty liší. I přestože je zde univerzálnost produktů vysoká, některé produkty jsou přece jen vhodnější pro určité aktivity a sezónu než jiné. Materiál vnitřní i vnější vrstvy v tom hraje významnou roli.

Merino vlna

Vyniká hřejivostí, přirozenou antibakteriální funkcí, prodyšností a schopností odvádět pot. Je tvořena prodyšnými komplexními proteinovými vlákny, které se snadno přizpůsobí velkým teplotním rozdílům – v létě chladí, v zimě hřeje a díky keratinovému základu neabsorbuje tělesné pachy. Merino vlna je jemná a šetrná na lidskou pokožku. DexShell podporuje etický a humánní přístup k chovu ovcí, takže používá pouze mulesing-free vlnu.

Coolmax

Coolmax® je syntetický materiál s přidanými ionty stříbra. Skvěle odolává různým typům bakterií a mikroogranismům, proto se nejčastěji používá tam, kde se jim hojně daří – v ponožkách, spodním prádle apod. Materiál dobře odvádí pot, aktivně chladí a velmi rychle schne.

Bambus

Materiál známý pro svou skvělou jemnost, antistatické vlastnosti a  šetrnost k lidské kůži. Dobře odvádí vlhkost a je antibakteriální. Díky konstrukci dutých vláken se dobře přizpůsobuje rozdílným teplotám. Je 100% biologicky rozložitelný.

Drirelease

Drirelease® vlna je kombinací merino vlny a syntetických vláken. Od obou si odnáší ty nejlepší vlastnosti. Poskytuje dobrou hřejivost a je příjemná na dotek, zároveň skvěle odvádí pot, je odolná a rychleschnoucí.

Porelle

Plnou nepromokavost DexShell produktů zajišťuje membrána Porelle®, která je zalaminována mezi vnitřní a vnější vrstvu ponožky. Je vyráběna společností PIL Membranes s více než 30letou zkušeností na trhu. Kombinuje tři velmi důležité vlastnosti: pružnost, odolnost a prodyšnost.