DexShell využívá pro své produkty řadu materiálů v různých tloušťkách a provedení (např. froté), které se napříč produkty liší. I přestože je zde univerzálnost produktů vysoká, některé produkty jsou přece jen vhodnější pro určité aktivity a sezónu než jiné. Materiál vnitřní vrstvy v tom hraje významnou roli.

Vyniká hřejivostí, přirozenou antibakteriální funkcí, prodyšností a schopností odvádět pot. Je tvořena prodyšnými, komplexními proteinovými vlákny, které se snadno přizpůsobí velkým teplotním rozdílům – v létě chladí, v zimě hřeje a díky keratinovému základu neabsorbuje tělesné pachy. Merino vlna je jemná a šetrná na lidskou pokožku.

Syntetický materiál s přidanými ionty stříbry. Skvěle odolává mnohy typům bakterií a mikroogranismům, proto se nějčastěji používá tam, kde se jim hojně daří, v ponožkách, spodním prádle, apod. Materiál dobře odvádí pot, aktivně chladí uživatele a rychle schne.

Materiál známý pro svou skvělou jemnost, antistatické vlastnosti a  šetrnost k lidské kůži. Dobře odvádí vlhkost a je antibakteriální. Díky konstrukci dutých vláken se dobře přizpůsobuje rozdílným teplotám. Je 100% biologicky rozložitelný.

Drirealease vlna je kombinací merinovlny a syntetických vláken. Od obou si odnáší ty nejlepší vlastnosti. Poskytuje dobrou hřejivost a je příjemná na dotek, zároveň skvěle odvádí pot, je odolná a rychleschoucí.

Je syntetický, vláknitý materiál, který je známý pro svou vysokou pevností v tahu, odolnost proti oděru a chemickou stabilitu. Jedná se o velmi pružná vlákna, která se používají při výrobě oblečení, pro to jak jsou lehká a hřejivá.

Plnou nepromokavost DexShell produktů zajišťuje membrána Porelle®, která je nalaminována mezi vnitřní a vnější vrstvu ponožky. Je vyráběna společností PIL Membranes s více než 30 letou zkušeností na trhu. Kombinuje tři velmi důležité vlastnosti: pružnost, odolnost a prodyšnost.

S DexShell vás už zádně počasí nezaskočí

0